تیر ۲۷ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
دستگاه زغال فشرده

دستگاه زغال فشرده مدل جی سی بی سی دوم

همانطور که می دانید به وسیله دستگاه زغال فشرده می توان انرژی تولید کرد. تولید زغال فشرده به وسیله دستگاه زغال فشرده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا تهیه و تولید انرژی با استفاده از زغال فشرده امکان پذیر است. زغال فشرده در مقایسه با سایر سوخت ها انرژی و گرمای بیشتری تولید می کند و همچنین فضای کمتری را اشغال می کند. در مقاله قبل با دستگاه زغال فشرده مدل جی سی بی اِی اول آشنا شدید. در این مقاله نیز می خواهیم شما را با مدل دیگری از دستگاه زغال فشرده آشنا کنیم.

مواد زیستی قابل استفاده در تولید زغال فشرده

چای، درختان میوه، شکر، ساقه نی شکر، ساقه نخ، پسماند های چوبی و … .

این مدل دستگاه زغال فشرده نسل سوم دستگاه های زغال فشرده است. بسیار مستحکم و پرقدرت است. کارکرد آسان، عملکرد عالی دستگاه زغال فشرده و همچنین طراحی زیبای آن بسیار مورد توجه صنعتگران قرار گرفته است.

برخی ویژگی های دستگاه زغال فشرده

  • ظرفیت خروجی دستگاه زغال فشرده: ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم است.
  • قدرت موتور دستگاه زغال فشرده: ۱۸.۵ کیلو وات و ۳۶۰ ولت است.
  • قدرت گرمایش برقی دستگاه زغال فشرده: ۲.۲ کیلو ولت ضرب در ۲
  • اندازه زغال فشرده تولید شده: ۶۰/۵۰ میلی متر است.

زغال فشرده چطور ساخته می شود؟

در روند تولید زغال فشرده مواد اولیه تحت فشار بسیار بالا فشرده می شوند و زغال فشرده به صورت گرد یا چهارگوش ساخته می شود تا در تهیه و تولید انرژی گرمایشی از آن استفاده شود. چوب و بیشتر پسماند های کشاورزی برای تحت فشار قرار گرفتن در این موقعیت مناسب تر هستند و چگالی بیشتری دارند. در طول روند فشار، دما و حرارت افزایش پیدا می کند و لیگنین ( ماده چوب) ذوب می شود و ماده چسبناکی به وجود می آید که باعث می شود ذرات به یکدیگر بچسبند. رطوبت مواد اولیه بهتر است بین ۶ تا ۱۶ درصد باشد.

زغال فشرده کاربرد های بسیار مختلفی دارد، همچنین تهیه مواد اولیه برای تولید زغال فشرده بسیار آسان است. استفاده از دستگاه زغال فشرده بسیار آسان و اقتصادی است.

modir

Write a Reply or Comment

10 + دو =