خرداد ۰۷ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
زغال فشرده

از دستگاه زغال فشرده چه می دانید؟

در این مقاله قبل از اینکه در مورد دستگاه زغال فشرده صحبت کنیم، ابتدا می خواهیم در مورد خود زغال فشرده اطلاعاتی بحث کنیم.

زغال فشرده از ورقه های نازک چیپس مانند ساخته شده است. این ورقه ها بدون هیچ نوع چسبی بهم دیگر فشرده شده اند، وقتی این ورقه ها با فشار و نیروی بسیار زیادی بهم فشرده شوند، به سوخت تبدیل می شوند.

زغال فشرده چه مزیت هایی دارد؟

یکی از فواید استفاده از زغال فشرده این است که در مقایسه با سوخت های فسیلی، خاکستر و مواد گوگردی کمتری دارد. علاوه بر این زغال فشرده به دلیل ترکیباتی که دارد انرژی فوق العاده ایی تولید می کند و در نتیجه فضای کمتری اشغال می کند و گرمای بیشتری را آزاد می کند. بنابراین دستگاه های زغال فشرده نقش به سزایی را در تهیه و تولید انرژی بر عهده دارند.

آشنایی با دستگاه زغال فشرده

دستگاه زغال فشرده می تواند فشار و نیروی بالایی را متحمل شود، در واقع دستگاه زغال فشرده برای تولید قطعات فلزی توپ مانند استفاده می شود که می تواند انبوه براده های ذوب شده را بر این اساس که این فلزات آهن دار هستند یا نه تشخیص دهد. براده های معدنی مستقیما با افزایش ارزش افزوده به کوره های مذاب فرستاده می شوند. تمامی مواد فلزی استخراج شده برای انبار شدن به مواد کمکی برای ذوب نیاز دارند، این مواد شامل خاکستر بادی، رسوبات، پوسته اکسید، فلزات نیم سوخته، خاکستر آلمینیوم و براده های معدنی منگنزی است، چنین مواردی باید موجود باشند تا بتوان از دستگاه زغال فشرده استفاده کرد.

فواید استفاده از دستگاه زغال فشرده

دستگاه زغال فشرده ساختار ساده و کارکردی آسان دارد.

دستگاه زغال فشرده ساختار محکمی دارد، بهره بری آن بالا است و همچنین نصب آسان از دیگر مزیت های آن محصوب می شود.

دستگاه زغال فشرده از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

دستگاه زغال فشرده از لحاظ کار بردی قابل اطمینان است.

modir

Write a Reply or Comment

شش + 19 =